КРИТЕРІЇ ЯКОСТІ

Основні критерії якості перлів:

- блиск,

- товщина і якість шару перламутру (верхній шар),

- колір,

- чистота поверхні,

- форма,

- розмір.

Головний фактор, що визначає якість перлів, – товщина і якість перламутру. Товщина шару визначає довговічність перлини, а якість перламутру визначає світловідображаюча здатність.

При купівлі перлів також дуже важливо звернути увагу на блиск – він повинен бути інтенсивним. Перлина повинна як би світитися зсередини. В перлах високої якості існує різкий контраст між найяскравішою блискучою ділянкою, на яку падає світло, і затіненою стороною, що створює ілюзію кулі всередині перлини.

 

Не менш важливий і колір перлин. Приміряйте перли (прикладіть їх до шиї чи обличчя), переконайтеся, що їх колір підходить до кольору вашої шкіри і волосся. Поцікавтеся, чи є колір натуральним – особливо це стосується кольорових перлин (сірих, блакитних, чорних тощо). Визначити справжність кольору перлів допоможе досвідчений геммолог (особливо це стосується дорогих чорних і золотих перлів).

 

Не забудьте оглянути перли на предмет дефектів. Хоча характеристики перлів найкраще видно на світлому тлі, наявність дефектів рекомендується перевіряти на темному тлі, при інтенсивному і розсіяному освітленні. Ідеальні перлини зустрічаються вкрай рідко, і з незначними дефектами можна змиритися, якщо інші характеристики (наприклад, блиск і товщина перламутрового шару) чудові.

 

Форма перлів також має важливе значення. Розрізняють три основні форми перлин: симетричну, сферичну і барокову. Перли сферичної форми зустрічаються найрідше, тому і найбільш затребувані. Симетричні перли – це і трохи продовгуваті перлини, і перлини грушоподібної форми, які коштують трохи дешевше їх сферичних аналогів. Барочні перлини мають неправильну форму, тому коштують дешевше.

 

Розмір перлів не менш важливий, ніж його форма. Великі культивовані перлини рідко зустрічаються, тому коштують дорого. Ціна перлів починає стрімко зростати з кожним міліметром, якщо його діаметр перевищує 8 міліметрів. У магазинах запитуйте розміри перлів і співставляйте відмінності в ціні на перли однієї якості, але різних розмірів. Подвійна нитка з більш дрібних перлів може виглядати краще, а коштувати менше, ніж одинарна нитка більш великих перлів.

 

Якщо ж Ви не довіряєте своїм знанням або ж звикли в усьому покладатися на думку експертів, зверніться в незалежну лабораторію, де проведуть аналіз можливих змін.