Найвідомішими видами морських культивованих перлів є:
· Акойя (Akoya Pearl)
· Перли Південних морів (South Sea Pearl)
· Перли Таїті (Tahitian pearl)
Колір перлини залежить від того, який молюск її створив, а також від "місця
проживання" конкретного молюска.
Перлини Акойа
Молюск Pinctada martensii, що мешкає біля берегів Японії і Китаю, народжує перлини розміром від 2 до 10 мм. Форма варіюється від круглої до неправильної. Перлини зазвичай білі з кремовими, сірими, блакитними, золотисто-зеленими, сріблястими відтінками, а також рожеві з різними відливами. Вони дуже цінуються за багатство кольорової гами і надзвичайний блиск.
Перлини Південних морів
Білі і золоті перли, які за розмірами перевищують в діаметрі 10 мм. Вони народжуються в найбільших молюсках Pinctada maxima в теплих водах Південних морів біля берегів Австралії, Індонезії, Таїланду. Ці перли славляться своїми винятковими розмірами і неймовірними відтінками.
Чорні перли
Молюски Pinctada margaritifera живуть біля берегів Таїті та Французької Полінезії і виробляють природні натуральні чорні перли. Ці перлини мають розмір від 8,5 до 20 мм і можуть бути з блакитними, сірими, зеленими і фіолетовими відтінками. Вони надзвичайно цінуються завдяки прекрасним кольорам і часу, витраченому на їх вирощування.
Прісноводні перли
Ці перли утворюються шляхом введення шматочка мантії молюска, а не твердого ядра. Тканина розчиняється і перлина перетворюється в товстий шар перламутру. Прісноводні перлини дуже легко впізнати завдяки цікавій формі, іноді видовженій, схожій на зерна рису або ж винограду. Існують лавандові, персикові, мандаринові та зелено-блакитні відтінки. В ювелірних виробах використовується дуже широко, як недорога альтернатива для широкої аудиторії менш забезпечених покупців.
Унікальність перлин визначається не тільки їх кольором і походженням, а й формою, якою їх наділяє природа. Звична для нашого розуміння округла форма в Японії називається «хаппо корогасі». Шанувальники цього унікального «живого» каменю знають, що існує безліч інших форм – напівсферичні перлини «мабе» і перлини «три четверті», які часто використовуються для виготовлення різних прикрас. Відповідно до ступеня так званої деформації, ювеліри розрізняють форми перлів – овальну, крапельну і барокову. Але це не означає, що прісноводні перли цінуються менше, адже деякі з них отримують досить високу оцінку, завдяки своїй незвичайній формі. Перлини, що мають увігнуту або викривлену поверхню, називають «перлинами-монстрами».
Нерідко природа сама з'єднує дві перлини в процесі їх росту, тому такі перлини називаються близнюками. Серед величезного різноманіття іноді можуть зустрічатися перлини, що нагадують за формою телефонні трубки, котячі голови, гудзики, дзиги, гриби, сердечка, равлики... Будучи природним явищем, вони оцінюються досить високо.