Щоб виріб радував Вас довгі роки і став сімейною реліквією, необхідно пам'ятати про те, що дорогоцінні метали і камені тільки здаються міцними і стійкими. Насправді їх кам'яна міцність і металева непохитність дуже умовні, вони потребують захисту і догляду. У цій пам'ятці Ви зможете ознайомитися з простими правилами носіння ювелірних виробів з перлами і догляду за ними.

Рекомендується знімати ювелірні прикраси при виконанні домашніх робіт, купанні в морі, басейні, відвідуванні сауни, а також під час сну.

Знявши виріб, рекомендується протерти його замшею або фланеллю для того, щоб позбутися слідів від пальців і частинок косметики.

Щоб уникнути втрати таких властивостей перлів, як блиск і внутрішнє сяйво, уникайте контакту з миючими засобами, косметичними препаратами (креми, мазі, дезодоранти), до складу яких входять сполуки ртуті. Пам'ятайте також, що сірка і її сполуки, що містяться в картоні, призводять до потемніння виробів, тому не варто зберігати їх в картонній упаковці. Також шкідливі для виробів деякі медичні препарати, до складу яких входить йод.

 

Вироби з діамантами

Алмаз – дуже твердий матеріал, але, незважаючи на це, один алмаз (діамант) може подряпати інший. Зберігайте вироби окремо, щоб уникнути цього.

Діамант, зважаючи на огранку і систему обрамлення, активно «збирає» бруд. Косметичні засоби і пил, осідаючи на діамантах, знижують їх яскравість і гру світла. Пропонуємо Вам періодично приносити Ваші вироби в бутик для очищення за допомогою парогенератора.

 

Вироби з перлами

Суворих правил по догляду за перлами не існує, однак для збереження їх природного блиску і привабливості, необхідно пам'ятати, що:

 - перли – натуральний природний камінь, загадковий і живий,  який складається з карбонату кальцію, тому йому шкідливі миючі засоби, хімічні добавки для води, а також косметичні препарати, до складу яких входять кислоти і спирт

- перли «бояться» нагрівання, прямого яскравого сонячного або штучного світла

- не варто опускати намисто з перлів і браслети в воду, тому що це послаблює шовкову нитку

- перли не можна чистити ультразвуком

- рекомендується віддавати спеціалісту на «перев'язування» браслети і намиста раз на рік

- перлина в кільцях кріпиться на штифт, тому знімаючи і одягаючи кільце, необхідно тримати його за шинку

 

І головне – щоб продовжити життя перлів, їх потрібно носити! Це значно уповільнює процес їх зневоднення і прикраса має всі шанси стати сімейною реліквією і передаватися з покоління в покоління!